‌آیفون 5اس اپل ویژگی «سلامت باتری» iOS 11.3 را دریافت نمی‌کند

آیفون‌ 5اس در گروه گوشی‌های آیفونی قرار می‌گیرد که بعد از تمام شدن عمر باتری کُند می‌شوند و ظاهرا ‌آیفون 5اس اپل ویژگی «سلامت باتری» iOS 11.3 را دریافت نمی‌کند.

0

اگر اخبار فارنت را دنبال کرده باشید حتماً‌ خاطر دارید که مدتی پیش برای شما گفتیم باتری قدیمی آیفون شما شاید باعث کند شدن عملکرد آن شود, بر اساس این خبر بعضی از گوشی‌های قدیمی آیفون که باتری آن‌ها عمر خود را کرده است کند می‌شوند و حتی ممکن است گوشی در حین انجام کارهای سنگین خاموش شود.

اپل برای رفع این مشکل ابتدا از کاربران آیفون‌های قدیمی عذرخواهی کرد و در کنار تخفیف ویژه برای تعویض باتری،‌ ابزاری را نیز در نسخه iOS 11.3 منتشر کرد که به کاربران آیفون‌‌ها اجازه می‌دهد تا وضعیت سلامت باتری گوشی را بررسی کنند.

این اپلیکیشن در کنار زیرنظر گرفتن وضعیت باتری به کاربر اجازه می‌دهد تا جلوی فشار آوردن بیش از حد به پردازنده گوشی را نیز مسدود کنند. این ویژگی برای کاربران آیفون‌های 6 و بالاتر منتشر شده است.

از طرف دیگر اپل پیش از این گفته بود که ویژگی‌های بیشتری را در این زمینه برای گوشی‌های آیفون 8, آیفون 8 پلاس و آیفون X در نظر خواهد گرفت تا از این طریق کاربر بتواند با دقت بیشتری سلامت باتری گوشی را بررسی کند.

در این بین شاهد انتشار آپدیت iOS نسخه 11.3 برای گوشی آیفون 5‌اس نیز بودیم، این گوشی قدیمی‌ترین آیفون اپل است که آپدیت 11.3 را دریافت می‌کند. در این آپدیت آیفون 5اس به ویژگی «سلامت باتری» دسترسی نخواهد داشت چرا که از قرار معلوم اپل مدعی است پردازنده آیفون 5اس‌ پس از پایان مدت عمر باتری دستکاری نمی‌شود و سرعت گوشی کندتر نخواهد شد و چنین مشکلی را تنها کاربران آیفون 6 و بالاتر تجربه می‌کنند.

به این ترتیب می‌توان گفت اگر آیفون 5اس‌ دارید نیازی نیز از عدم دسترسی به ویژگی سلامت باتری در آپدیت iOS نسخه 11.3 باشید چرا که این گوشی محدودیتی به لحا‌ظ باتری و کند شدن آن ندارد.

منبع phonearena
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.