لنوو از این پس کسب‌وکار پی‌سی فوجیتسو را کنترل می‌کند

فوجیتسو بخش پی‌سی خود را دو سال پیش به دلیل عدم درآمدزایی رها کرده بود. حالا 51 درصد از سهام این بخش به قول فناوری چینی یعنی لنوو به قیمت 157 میلیون دلار فروخته‌شده است.

0

لنوو یکی از بزرگ‌ترین سازندگان کامپیوتر در دنیا محسوب می‌شود و کمپانی درحال برداشتن گام‌هایی است که خود را یکه‌تاز این عرصه کند. لنوو اخیراً گزارشی منتشر کرده است که در آن به کسب بیشترین درآمد سه‌ماهه خود از سال 2015 اشاره‌کرده و هم‌زمان اعلام کرد که بخشی از سهام بخش پی‌سی شرکت فوجیتسو را خریداری کرده است و ازاین‌پس این بخش را کنترل می‌کند. خرید میزانی از سهام فوجیتسو که اختیار نظارت و کنترل آن را بدهد هزینه زیادی می‌طلبد.

فوجیتسو بخش پی‌سی خود را دو سال پیش به دلیل عدم درآمدزایی رها کرده بود. حالا 51 درصد از سهام این بخش به قول فناوری چینی یعنی لنوو به قیمت 157 میلیون دلار فروخته‌شده است.

لنوو برای خرید این 51 درصد، 22 میلیون دلار نقداً پرداخت کرده و تا سال 2020، مابقی مبلغ را پرداخت خواهد کرد، بااین‌وجود از همین حالا مدیریت این بخش را بر عهده خواهند گرفت. به نظر می‌آید لنوو این کار را به‌عنوان فرصتی برای گسترش کسب‌وکار پی‌سی خود انجام داده است. به‌هرحال این کمپانی با کامپیوترهای خود شناخته می‌شود.

این حرکت احتمالاً باعث شود که لنوو عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کامپیوتر در دنیا را از اچ‌پی بگیرد. ابتدای امسال بود که لنوو این عنوان را به اچ‌پی باخت. حضور درخشان اچ‌پی در بازار آمریکای شمالی باعث شد آن‌ها این عنوان را از لنوو بربایند.

لنوو قطعاً با این معامله اخیر خود عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کامپیوتر در دنیا را از اچ‌پی خواهد ربود.

منبع ubergizmo
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.