آمازون به‌دنبال ساخت سریالی از کتاب ارباب حلقه‌ها

اگر هدف ساخت «بازی تاج‌وتخت» بعدی باشد، تصور گزینه‌ای بهتر از مجموعه داستان «جی.آر.آر.تالکین» سخت است.

0

پیش‌ازاین گفته می‌شد که آمازون به دنبال کسب موفقیتی است که HBO با سریال «بازی تاج‌وتخت» به دست آورد. حالا به نظر می‌آید این کمپانی راهی برای این هدف خود پیداکرده است؛ ساخت سریالی از مجموعه کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها». برخی از خبرگزاری‌ها نیز خبر از مذاکره آمازون با «وارنر براس» بر سر خرید کپی‌رایت این مجموعه کتاب داده‌اند. با توجه به اینکه گفته می‌شود «جف بزوس» مدیرعامل آمازون، شخصاً پیگیر این مسئله است، میزان اهمیت بالای این مسئله برای آمازون را می‌توان فهمید.

آمازون استودیوز به شکل غیرمنتظره‌ای خود را در دوران گذار می‌بیند. ابتدای امسال جف بزوس با انتخاب روی پرایس به‌عنوان مدیر اجرایی این کمپانی، به «اتاق فکر» استودیو وظیفه داد به دنبال درام‌های فاخری باشند که بتوانند موفقیتی جهانی مانند سریال‌های HBO به دست آورند. پس‌ازآن ماه گذشته بود که روی پرایس به دلیل رسوایی جنسی مجبور به استعفا شد و آمازون مجبور به تغییر مجدد در این پست شد.

اگر هدف ساخت «بازی تاج‌وتخت» بعدی باشد، تصور گزینه‌ای بهتر از مجموعه داستان «جی.آر.آر.تالکین» سخت است. ارباب حلقه‌ها داستان فوردو بگینز، هابیت جوانی را نقل می‌کند که وظیفه دارد با نابودی مصنوعی به نام یک حلقه جهان زیمن میانه را نجات دهد. از این کتاب اقتباس‌های فراوانی شده است که معروف‌ترین و موفق‌ترین آن‌ها 3 گانه سینمایی ساخته‌شده توسط پیتر جکسون است.

درحالی‌که هنوز هیچ‌چیزی درباره ساخت این سریال قطعی نشده است (هنوز هیچ صحبتی از به توافق رسیدن آمازون و وارنر براس شنیده نشده) اما می‌توان گفت که پروژه‌ای مانند این می‌تواند توجه فوق‌العاده‌ای را متوجه آمازون استودیوز کرده و مخاطبان فراوانی را از سرتاسر جهان جلب خود کند. درحالی‌که آمازون، نتفیلیکس و هولو گام‌های بزرگی را برای تبدیل‌شدن به سازنده‌های محتوای اورژینال برمی‌دارند، آمازون به دنبال ساخت اثری مانند «چیزهای بیگانه» نتفیلیکس است.

درحالی‌که ارباب حلقه‌ها به لحاظ ویژگی‌های ماجرایی و فانتزی کاملاً مشابه بازی تاج‌وتخت است، اما این مجموعه کتاب جلوه‌های جنسی و خشونتی که در بازی تاج‌وتخت است را در خود ندارد. از سویی دیگر ارباب حلقه‌ها یک امتیاز بزرگ نسبت به همتای خود دارد؛ کتاب این مجموعه داستان مدت‌ها است نوشته‌شده و به پایان رسیده است.

منبع theverge
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.