بلیزارد به پشتیبانی از ویندوز اکس‌پی و ویستا پایان می‌دهد

مایکروسافت به پشتیبانی ویندوز اکس‌پی و ویستا خاتمه داده است اما بلیزارد تاکنون از این ویندوزها پشتیبانی می‌کرده است، باخبر شدیم بلیزارد نیز از پشتیبانی ویندوز اکس‌پی و ویستا دست خواهد کشید.

0

بلیزارد به گیمرهای طرفدار بازی‌های خود خبر داد که نهایتا تا اواسط آبان ماه جاری از ویندوز ویستا و اکس‌پی پشتیبانی خواهد کرد و سپس به پشتیبانی این ویندوزها خاتمه خواهد داد. به این ترتیب بیشتر بازی‌های بلیزارد از تاریخ اعلام شده به بعد دیگر در این سیستم‌عامل‌های قدیمی پشتیبانی نمی‌‌شوند.

بنا به گفته بلیزارد فرآیند توقف پشتیبانی از ویندوز اکس‌پی و ویستا با بازی‌های World of Warcraft, StarCraft II ,Diablo III ,Hearthstone و Heroes of the Storm شروع خواهد شد.

مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز اکس‌پی در سال ۱۳۸۸ و ویندوز ویستا در سال ۱۳۹۱ خاتمه داد. اما بلیزارد به این دلیل که تعداد زیادی از گیمرهای علاقه‌مند به بازی‌های این شرکت از ویندوزهای اکس‌پی و ویستا استفاده می‌کردند تا کنون پشتیبانی خود را از این ویندوزها قطع نکرده بود.

به گفته بلیزارد پس از ویندوز ویستا سه نسخه اصلی از ویندوز را شاهد هستیم و مخاطبان زیادی از این ویندوزهای قدیمی به نسخه‌های جدید سیستم‌عامل مایکروسافت مهاجرت کرده‌اند. به این ترتیب زمان آن فرا رسیده است که بلیزارد نیز پشتیبانی خود را از ویندوز اکس‌پی و ویستا قطع کند.

بلیزارد در انتها اشاره کرد که بازی‌هایی که نام آن‌ها برده شد پس از پایان پشتیبانی این شرکت دیگر بر روی ویندوز اکس‌پی و ویستا اجرا نخواهند شد. با این حساب بهتر است کاربرانی که هنوز از این ویندوزهای قدیمی برای اجرای بازی‌های بلیزارد استفاده می‌کنند به فکر تهیه سیستم جدید باشند.

 

منبع guru3d
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.