مایکروسافت به‌روزرسانی جدیدی برای اپلیکیشن Paint 3D منتشر کرد

اپلیکیشن Pain 3D شاهد دریافت به‌روزرسانی جدیدی است که امکانات بیشتری را برای ویرایش و دستکاری تصاویر برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

0

اپلیکیشن Paint 3D امکانات خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد اما انصافا باید گفت که تعامل با این اپلیکیشن چندان هم ساده و راحت نبود. به همین دلیل مایکروسافت در آپدیت جدیدی فرآیند تعامل کاربر با این اپلیکیشن‌ را ساده‌تر کرد و از طرف دیگر ابزارهای جدیدی را نیز به آن اضافه کرده است.

بهینه‌سازی در ابزار magic selection, به همراه ابزارهای جدید کشیدن خط صاف و خط منحنی از مواردی است که در آپدیت جدید اپلیکیشن Paint 3D به چشم می‌خورد.

اگر از کاربران اپلیکیشن Paint 3D مایکروسافت هستید حتما به خاطر دارید که ابزار magic selection tool در این اپلیکیشن پیش از این تنها برای انتخاب و جداسازی محیط پشت‌سر سوژه‌ها در تصاویر استفاده می‌شد. اما به لطف این آپدیت جدید می‌توانید با کمک ابزار magic selection  یک قسمت از تصویر که صاف و مسطح است را جدا کرده و به آن حالتی سه‌بعدی بدهید.

در این زمینه مایکروسافت مدعی شده است کاربر با کمک ابزار magic selection  قادر است قسمتی از تصویر را مستقیما جدا کرده و به تصویر جدید اضافه کنید. همان‌گونه که اشاره شد در کنار ابزار magic selection  شاهد معرفی ابزار کشیدن خطوط صاف و منحنی نیز هستیم.

ابزار ترسیم خط به شما اجازه می‌دهد بر روی هر قسمت از تصویر که صلاح می‌دانید یک خط دو‌بعدی ترسیم کنید. کاربر قادر است ضخامت خط و میزان شفافیت آن را نیز مشخص کند. ابزار کشیدن خط منحنی نیز برای ترسیم خط‌های منحنی کاربرد دارد.

در همین خصوص..

امکانات جدیدی که مایکروسافت در آپدیت اپلیکیشن Paint 3D به ارمغان آورده است به همین‌جا ختم نمی‌شود و شاهد پشتیبانی این اپلیکیشن از فرمت جدید GLB نیز هستیم. این فرمت کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری از اطلاعات سه‌بعدی مربوط به تصاویر به صورت کلی خروجی گرفته شود.

به لطف ذخیره شدن تصاویر با فرمت GLB در اپلیکیشن Paint 3D شاهد کاهش حجم فایل و استفاده از تصویر ذخیره شده در سایر برنامه‌ها نیز هستیم.

اپلیکیشن Paint 3D در ابتدا به عنوان قسمتی از آپدیت ویندوز 10 Creators به حساب می‌آمد و با هدف ایجاد راحت و ساده محتوای سه‌بعدی ساخته شده است. بدون شک با امکانات جدیدی که در آپدیت Paint 3D شاهد آن هستیم فرآیند ساخت محتوای سه‌بعدی راحت‌تر نیز خواهد شد.

برای دانلود اپلیکیشن Paint 3D از ویندوز استور بر روی لینک زیر کنید.

منبع windowscentral

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.