اندازه‌گیری اشیاء با واقعیت افزوده بسیار جذاب‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کنید

واقعیت افزوده هنوز آنچنان که باید و شاید در گوشی‌های همراه هوشمند استفاده نمی‌شود اما این فناوری آینده درخشانی دارد، بد نیست ببینید اندازه‌گیری اشیاء با واقعیت افزوده بسیار جذاب‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کنید

0

فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در ابتدای راه خود هستند. سلاطین فناوری نیز هر کدام سعی کرده‌اند سهمی در این فناوری‌های جدید داشته باشند، از یک طرف سامسونگ و اچ‌تی‌سی تمام عزم خود را برای حضور هرچه بیشتر در عرصه فناوری واقعیت مجازی جزم کرده‌اند و از طرف دیگر بزرگانی نظیر اپل و مایکروسافت سخت در کار توسعه فناوری واقعیت افزوده هستند.

گوگل نیز سعی کرده تا در هر دو زمینه حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد، اما چیزی که تاکنون شاهد هستیم، رواج بیشتر فناوری واقعیت مجازی نسبت به واقعیت افزوده است. هدست‌های واقعیت مجازی مختلفی که در بازار وجود دارد دلیل خوبی بر این مدعاست.

اما از آنجایی که در همیشه بر روی یک پاشنه نمی‌چرخد بعید به نظر می‌رسد در آینده نیز واقعیت مجازی نسبت به واقعیت افزوده جلودار باشد. به خصوص اینکه بزرگانی مانند مایکروسافت و اپل در این زمینه فعالیت می‌کنند.

به همین دلیل رفته‌رفته شاهد ایده‌های جذاب برای استفاده از فناوری واقعیت افزوده هستیم. یکی از این ایده‌های جذاب یک مترِ واقعیت افزوده است که به کاربران iOS 11 اجازه خواهد داشت اشیا اطراف خود را به راحتی اندازه بگیرند.

به این ترتیب انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد خلاقیت‌های بیشتری از فناوری واقعیت افزوده باشیم و چه بسا که این فناوری نسبت به فناوری واقعیت مجازی جای بیشتری در دل کاربران باز کند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر به فناوری واقعیت افزوده علاقه‌ دارید و می‌خواهید ببینید چگونه می‌شود به کمک این فناوری جدید با گوشی همراه اشیا را متر کرد، به تماشای ویدئوی اندازه‌گیری اشیاء با واقعیت افزوده بنشینید:

منبع gizmodo
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.