سه پتنت جدید سامسونگ از گوشی هوشمند تاشو و آینده طراحی سری گلکسی خبر دارند

سامسونگ به دنبال این است که طرحی نو در گوشی‌های هوشمند در اندازد و سبک و سیاق فعلی گوشی‌های هوشمند را تغییر دهد. اکنون نیز سه پتنت جدید سامسونگ که به تازگی به بیرون منتشر شده‌اند، از گوشی هوشمند تاشو و آینده طراحی سری گلکسی حکایت می‌کنند.

0

پیش از این شاهد انتشار اخبار و تصاویر زیادی از گوشی هوشمندی بودیم که صفحه نمایش آن از وسط به دو نیم تقسیم می‌شود. این گوشی هوشمند تاشو را به احتمال زیاد سامسونگ در خانواده جدیدی با نام گلکسی ایکس قرار خواهد داد. اکنون نیز شاهد انتشار پتنت‌های جدیدی از این گوشی تاشو و طراحی‌های آینده‌نگرانه‌ای از سایر گوشی‌های بعدی سامسونگ هستیم.

اولین پتنتی که به‌ تازگی منتشر شده است از طراحی گوشی تاشو سامسونگ حکایت دارد. از قرار معلوم در گوشی هوشمند تاشو سامسونگ، دو صفحه‌نمایش تعبیه شده است و بین این دوصفحه نمایش یک لولا قرار داد تا صفحه‌های نمایش بر روی یکدیگر تاشده و در نتیجه با گوشی هوشمندی طرف باشیم که صفحه‌نمایشی تاشو دارد.

ناگفته نماند که این لولا را در پتنت‌های قبلی سامسونگ از گوشی هوشمند تاشوی خود دیده بودیم و بر اساس آنچه در این پتنت جدید مشاهده می‌کنیم می‌توان گفت که سامسونگ حتما از این شیوه برای تاشدن صفحه‌نمایش گوشی هوشمند تاشو خود استفاده خواهد کرد. از طرف دیگر گفته می‌شود که سامسونگ به دنبال محافظی قویتر از شیشه‌‌ گوریلا گلس برای صفحه‌نمایش نمایش این گوشی تاشو است.

همان‌‌گونه که در ابتدا هم اشاره شد، در کنار این پتنت شاهد انتشار دو پتنت دیگر هم هستیم که به طراحی گوشی‌های آینده سامسونگ نسبت داده می‌شود. این‌گونه که پیداست این طراحی‌ها را در گوشی‌های خانواده اس سامسونگ شاهد خواهیم بود.

در یکی از پتنت‌‌ها شاهد طرحی هستیم که در آن یک گوشی با صفحه‌نمایش خمیده در قسمت جلو شبیه گلکسی اس ۷ اج طراحی شده، قسمت پشت این گوشی نیز شبیه به گلکسی اس ۵ نئو طراحی شده است. قسمت اسپیکر گوشی نیز در این پتنت همانند گوشی‌های گلکسی اس ۵ و نوت ۴ طراحی شده است. آخرین پتنتی که منتشر شده است نیز طراحی یک گوشی را نشان می‌‌دهد تلفیقی از طراحی گلکسی اس ۷ اج و گلکسی اس ۵ نئو را در آن شاهد هستیم. در سومین پتنت ردپایی نیز از طراحی گلکسی نوت ۴ به چشم می‌خورد. به این ترتیب می‌توان حدس زد که سامسونگ قصد دارد طراحی جدیدی را برای گوشی‌های میان‌رده خود نیز پیش رو بگیرد.

با این حساب شاید بتوان گفت که سامسونگ قصد دارد گوشی خوش‌قیمتی را که در آن شاهد سبک و سیاق طراحی گلکسی نوت هستیم با صفحه‌نمایش خمیده در آینده روانه بازار کند. در مجموع باید گفت از روی طرح‌های پتنت به راحتی نمی‌توان در خصوص تصمیم سامسونگ برای طراحی گوشی‌های هوشمند آینده این شرکت تصمیم درستی اتخاذ کرد، اما احتمال می‌رود در سال ۲۰۱۷ شاهد گوشی قیمت مناسب سامسونگ با طراحی جدید در سال جاری میلادی باشیم.

sammobile.com

 

 

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.