بدن شما خودش می‌داند به چند لیوان آب در روز برای نوشیدن نیاز دارد

کارشناسان امور تغذیه نسخه‌های مختلفی را برای نوشیدن آب می‌پیچند؛ اما شاید چندان هم به تجویزهای متخصصین امور تغذیه نیازی نباید چرا که بدن شما خودش می‌داند به چند لیوان آب در روز برای نوشیدن نیاز دارد.

0

کارشناسان تغذیه و سلامتی پیشنهاد می‌کنند یک فرد بالغ باید به طور میانگین روزی هشت لیوان آب بنوشد،‌ این گفته به سخن آسان می‌آید و در روزگار شلوغ امروزی محاسبه‌ اینکه روزی چند لیوان آب نوشیده‌ایم چندان هم راحت نیست. از طرف دیگر شاید چندان هم نیازی به این کار نباشد چرا که تحقیقات جدید پزشکی ثابت کرده که به این راحتی‌ها نمی‌شود برای افراد مختلف نسخه پیچید و بدن هر فردی متناسب با نیازش درخواست آب می‌کند.

نوشیدن آب باعث می‌شود سموم مختلف به سرعت از بدن خارج شود اما بر اساس این تحقیقات، نوشیدن آب در حالی که سیراب شده‌اید کار سخت و دشواری است چرا که بدن دیگر نیازی به آب ندارد. بنا به این تحقیقات زمانی که بیش از اندازه آب مصرف می‌کنید الکترولیت‌های بدن شما حالت نامتعادل به خود می‌گیرند. این امر باعث می‌شود عملکرد مغز مختل شود و جالب است بدانید که حتی در بعضی مواقع منجر به مرگ فرد می‌شود. به این ترتیب نوشیدن روزی هشت لیوان آب ممکن است نه تنها به سلامتی و تندرستی بدن شما کمک نکند بلکه باعث صدمه دیدن بدن هم بشود.

سرپرست ارشد این تحقیقات،‌ دکتر مایکل فارِل،‌ مدعی است آنها برای اولین بار به این نتیجه رسیده‌اند که بدن در صورت سیراب بودن از نوشیدن بیشتر آب امتناع می‌کند و این امر به این معناست که دیگر نیازی به نوشیدن آب ندارد، با این حساب به جای اینکه در نوشیدن آب به خود سخت بگیرید و سعی کنید حتما چندین لیوان آب را در روز مصرف کنید،‌به ندای بدن خود گوش فرا دهید و هر زمان که تشنه شدید به میزان کافی آب بنوشید.

cnet.com

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.