پتنت جدید ارتش آمریکا برای گلوله‌هایی که برای محافظت از غیرنظامیان به طور خودکار نابود می‌شوند

هر مرد جنگی به خوبی می‌داند که تلفات در میدان نبرد اجتناب‌ناپذیر است؛ اما در بین این تلفات همیشه غیرنظامیان هم به چشم می‌خورند، اینجاست که پتنت جدید ارتش آمریکا گلوله‌هایی را مطرح می‌کند که به منظور حفاظت از غیرنظامیان به صورت خودکار نابود می‌شوند.

1

گلوله کالیبر ۵۰ در اسلحه‌های دوربین‌دار و مسلسل‌های سنگین استفاده می‌شود، این گلوله قدرت بسیاری دارد و گاهی اوقات پس از اصابت از هدف عبور کرده و هر چه پشت سر آن باشد را نیز تخریب می‌کند. اینجاست که اگر پشت سر دشمن، فرد غیرنظامی ایستاده باشد گلوله پس از دشمن، بدن وی را هدف قرار می‌دهد.

همان‌گونه که در بالا اشاره شد ارتش آمریکا پتنتی را ثبت کرده که بر اساس آن گلوله پس از اصابت به دشمن که در فاصله مشخصی قرار گرفته است خود به خود نابود می‌شود. در این گلوله‌ها تمهیداتی تعبیه شده است که در حین شلیک فعال می‌شود و پس از رسیدن به فاصله مشخص و تخریب هدف نابود می‌شود.

self destruct bullet patent

این پتنت توسط برایان کیم، مارک مینسی و استفان مک‌فارلِن دو سال پیش مطرح شده و پنج ماه پیش تایید شده است. لازم به ذکر است که این پتنت تنها مربوط به گلوله‌های کالیبر بالا نیست و امکان استفاده آن در اسلحه‌های کالیبر پایین‌تر نیز میسر است، جالب اینجاست در حالی که این پتنت ثبت شده است و اهداف انسان‌دوستانه‌ای را دنبال می‌کند اما در کمال تعجب بودجه‌ای برای انجام تحقیقات و عملیاتی شدن آن در نظر گرفته نشده است.

engadget.com

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
1 نظر
  1. مسعود می‌گوید

    خاک بر سرت

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.