آموزش/ چگونه اکانت اینستاگرام خود را پاک کنیم؟

این روز‌ها اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های مورد استفاده کاربران تلفن‌های همراه هوشمند است اما شاید به دلایل مختلف شخصی و یا حتی اعتیاد به آن تصمیم بگیرید اکانت خود را حذف کنید. در این مطلب در چند قدم ساده پاک کردن اکانت ابنستاگرام را آموزش می‌دهیم. این مطلب برای پاک کردن اکانت اینستاگرام و نه حذف آن از گوشی است.

6189

پاک کردن اکانت اینستاگرام کار پیچیده‌ای نیست به شرط اینکه تمام نکات و قواعدی که در متن این آموزش می‌‌خوانید را کاملا رعایت کنید.

پیش از آغاز مراحل پاک کردن اکانت اینستاگرام چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • پس از پاک کردن اکانت دسترسی به تمامی تصاویر، ویدئو‌ها، کامنتها، لایک‌ها، دوستان، پیام‌های دایرکت، دنبال‌کنندگان و دیگر اطلاعات شما و بازیابی دوباره اکانت غیرممکن خواهد بود حتی توسط اینستاگرام.
 • پس از حذف اکانت دیگر نه شما و نه هیچ کس دیگری قادر به ساخت اکانتی با‌‌ همان نام کاربری نخواهد بود. ضمنا دیگر نمی‌توانید با آدرس ایمیلی که برای ساخت این اکانت استفاده کرده‌اید اکانت دیگری بسازید. اگر قصد استفاده مجدد از‌‌ همان ایمیل را دراید در بخش Edit Profile در صفحه پروفایل خود نسبت به حذف و یا تغییر آن به یک ایمیل (حتی ایمیل غیرمعتبر) اقدام کنید.
 • اگر به طور موقت قصد محو شدن از اینستاگرام را دارید می‌توانید آن را به صورت موقت غیرفعال کنید که برای این کار مطابق آموزش غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام در این مطلب از فارنت اقدام کنید.حذف اکانت بدون دسترسی به آن (نداشتن پسورد ورود) امکان‌پذیر نیست.

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

حالا اگر هنوز هم قصد پاک کردن اکانتتان را دارید طبق قدم‌های زیر عمل کنید:

قدم اول پاک کردن اکانت اینستاگرام :

ابتدا روی دکمه قرمز زیر کلیک کنید تا با مرورگر وارد صفحه حذف اکانت وب‌سایت اینستاگرام شوید. توجه کنید که نمی‌توان با استفاده از خود اپلیکیشن این کار را انجام داد. ممکن است باز شدن صفحه اول به دلیل شلوغی با کمی کندی روبرو باشد که با استفاده از یک اینترنت بهتر و یا مراجعه در وقت دیگر این کار را انجام دهید.

صفحه ویژه اینستاگرام برای پاک کردن اکانت

قدم دوم پاک کردن اکانت اینستاگرام :

در صفحه ورود اینستاگرام اطلاعات اکانتی را که قصد حذف آن را دارید وارد کرده و بر روی Log in کلیک کنید تا به صفحه حذف هدایت شوید. اگر یوزرنیم و پسورد ندارید با کلیک بر روی Forgot password؟ آن را بازیابی و دوباره به این صفحه مراجعه کنید. بدون نام کاربری و رمز عبور امکان پاک شدن اکانت هرگز وجود ندارد. حتی با ریپورت و…!

اگر قبلاً در وبسایت اینستاگرام وارد شده باشید نیازی به مرحله دوم نیست.

پاک کردن اکانت ابنستاگرام | How to delete Instagram account

 

قدم سوم پاک کردن اکانت اینستاگرام :

حالا وارد صفحه حذف اکانت خواهید شد که شبیه تصویر زیر است:

پاک کردن اکانت ابنستاگرام | How to delete Instagram account
قدم چهارم پاک کردن اکانت اینستاگرام :

اینستاگرام در کادر بالا دلیل پاک کردن اکانت را می‌پرسد و سعی می‌کند با ارائه راهکارهای احتمالی شما را از این کار منصرف کند! اگر تنها به پاک کردن اکانتتان فکر می‌کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می‌توانید گزینه Something Else را برگزینید. تا کادر وارد کردن مجدد رمز عبور برای شما ظاهر شود.

پاک کردن اکانت اینستاگرام

قدم پنجم پاک کردن اکانت اینستاگرام :

حالا پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه قرمز رنگی که با عبارت Permanently delete my account در پایین صفحه کلیک کنید.

پاک کردن اکانت اینستاگرام | How to delete Instagram account

قدم ششم پاک کردن اکانت اینستاگرام :

سپس اینستاگرام دوباره از شما سوال می‌کند که آیا مطمئن هستید که می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید که با تائید این کادر با پیغام زیر روبرو شده و اکانت شما برای همیشه پاک خواهد شد.

پاک کردن اکانت اینستاگرام | How to delete Instagram account

این یعنی اینکه اگر با تصویر زیر روبرو شدید کار را به درستی انجام داده‌اید و تمام! پس از طی مراحل بالا و مشاهده پیامی که در تصویر قابل مشاهده است اکانت شما غیرقابل دسترس شده و کلیه آثار آن تا یک روز یا بیشتر از بین می‌رود. لطفا صبر پیشه کنید!

پاک کردن اکانت اینستاگرام | How to delete Instagram account

پاسخ به سوالات و مشکلات رایج پاک کردن اکانت اینستاگرام :

 • پس از پاک کردن اکانت دسترسی به تمامی تصاویر، ویدئو‌ها، کامنتها، لایک‌ها، دوستان، پیام‌های دایرکت، دنبال‌کنندگان و دیگر اطلاعات شما و بازیابی دوباره اکانت غیرممکن خواهد بود حتی توسط اینستاگرام.

 • پس از حذف اکانت دیگر نه شما و نه هیچ کس دیگری قادر به ساخت اکانتی با‌‌ همان نام کاربری نخواهد بود. ضمنا دیگر نمی‌توانید با آدرس ایمیلی که برای ساخت این اکانت استفاده کرده‌اید اکانت دیگری بسازید. اگر قصد استفاده مجدد از‌‌ همان ایمیل را دراید در بخش Edit Profile در صفحه پروفایل خود نسبت به حذف و یا تغییر آن به یک ایمیل (حتی ایمیل غیرمعتبر) اقدام کنید.

 • اگر به طور موقت قصد محو شدن از اینستاگرام را دارید می‌توانید آن را به صورت موقت غیرفعال کنید که برای این کار مطابق آموزش غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام در این مطلب از فارنت اقدام کنید.

 • بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور راهی برای پاک کردن اکانت وجود ندارد. اگر به ایمیلی که با آن ثبت‌نام کرده‌اید، دسترسی دارید برای بازیابی رمز عبور اقدام کنید و اگر به ایمیل هم دسترسی ندارید هیچ راهی برای پاک کردن اکانت شما وجود ندارد.

 • هیچ کسی حتی خود اینستاگرام هم اکانت شما را بدون لاگین نمی‌تواند پاک کند. گزارش و ریپورت کردن انبوه سایر کاربران هم در ‌‌نهایت اگر مورد قبول اینستاگرام واقع شود تنها به بسته شدن اکانت شما منجر می‌شود اما تصاویر و سایر موارد پروفایل شما باقی می‌ماند.

 • با روش بالا اکانت شما پاک می‌شود و هیچ راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد حتی یک ثانیه پس از پاک کردن اکانت! و کلیه آثار آن تا یک روز یا بیشتر از بین می‌رود.

  پس از حذف کردن اکانت نام کاربری شما موقتاً به instagrammer تغییر خواهد کرد و پس از چند روز اکانت به کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها حذف خواهد شد.

 • اکانت فارنت در اینستاگرام را دنبال کنید تا آخرین نکات آموزشی و حیاتی اینستاگرام را از دست ندهید.

توجه کنید: لطفا اگر با مشکلی در اینستاگرام مواجه هستید و یا سوالی در زمینه استفاده از ان دارید به مطلب آموزش جامع اینستاگرام مراجعه کنید و ابتدا مطلب را خوانده و اگر سوال شما در میان سوالات رایج نبود در بخش نظرات همان مطلب مطرح کنید. به دلیل فراوانی سوالات و تمرکز بیشتر، در بخش نظرات تنها به سوالاتی که در بخش سوالات رایج انتهای مطلب موجود نبوده و البته در خصوص پاک کردن اکانت اینستاگرام باشد، پاسخ داده می‌شود.!!

این مطلب در تاریخ 10 مهر ماه 1395 با توجه به آخرین تغییرات اینستاگرام بازنویسی شد.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
6,189 نظر برای این مطلب
 1. ریحانه می‌گوید

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون. یه سوال داشتم که برام خیلی مهم هست و خواهش میکنم جوابمو رو بدین. در چه صورت ممکنه این اتفاق بیفته که ما به صفحه ی کسی مراجعه کنیم و بالای صفحه تعداد پست هاش و تعداد فالور و فالوئینگ هاش مشخص باشه اما توو قسمت پایین نوشته باشه no postes ؟
  خواهش میکنم جواب بدید.
  چون من با اکانت خواهرم وقتی وارد همون صفحه میشم پست ها مشخصه و نمایش داده میشه.

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   احتمال داره مشکل از خود اینستاگرام باشه در عین حال ممکنه بلاکتون کرده باشه اما معمولا در صورت بلاک اصلا نمی‌تونید صفحه‌اش رو ببینید

 2. سمی می‌گوید

  سلام خسته نباشید.لطفا جواب بدین.شخصی عکسای منو گذاشته تو اینستاگرامش.من چیکار میتونم بکنم راهی هس نشونم بدین؟؟

 3. جاسم می‌گوید

  سلام. من وقتی لاگ اوت میشم و باز دوباره میخوام وارد شم چند حرف اول یوزرمو که میزنم کل یوزر میاد بالا و با کلیک روی اون بدون پسورد‌وارد اکانت میشم. لاگ اوت و حذف و نصب مجدد امتحان کردم درست نشد

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اگر روی خود برنامه اتفاق می‌افته و منظورتون نسخه تحت وب یا مرورگر نیست طبیعتا باید با پاک کردن و نصب مجدد برنامه پاک بشه. چیز دیگه‌ای به ذهنم نمیرسه

 4. امیر می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من نمیدونم چطور شده که از حساب کاربریم خارج شدم یوزر و پسوورد اکانتتم دارم ولی الان هر چی میزنم وارد نمیشه با یه گوشی دیگه چک کردم اکانتم هنوز هست لطفا راهنماییم کنید

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   با گفتن وارد نمیشه نمیشه متوجه مشکل شد. پیامی که براتون ظاهر میشه رو بگید بدون اون نمیشه فهمید که مشکل از کجاست

   1. حانیه می‌گوید

    اکانت منم به همین صورته از حساب کاربریم خارج شدم ولی با گوشی دیگه ای چک کردم اکانتم هنوز هست. مشکل چیه؟ میشه کمکم کنید

    1. حانیه می‌گوید

     همش مینویسه《پوشش خبری بازخوانی نمیشود》سه ماهه اینستام اینجوری شده دلم تنگ شده برای پیجم😢

     1. محسن صحافی می‌گوید

      اگر یوزرنیم و پسورد رو دارید برنامه رو یک بار پاک و دوباره نصب کنید و از پایین صفحه اول از بخش Login با نوشتن یوزرنیم و پسورد اکانت وارد بشید
      ساعتو تاریخ گوشی رو چک کنید درست باشه. حافظه داخلی گوشی‌تون رو چک کنید پر نشده باشه و با یک اینترنت دیگه هم امتحان کتید

    2. محسن صحافی می‌گوید

     پیامی که براتون ظاهر میشه رو بگید بدون اون نمیشه فهمید که مشکل از کجاست

    3. محمد می‌گوید

     سلام
     من برا بازیابی پسوردم که اقدام میکنم اونجا نشون میده که ایمیل فرستاده شده ولی هیچ ایمیلی نمیاد لطفا راهنماییم کنید

     1. محسن صحافی می‌گوید

      سلام
      یک بار درخواست بدید و منتظر بمونید
      بخش یپم ایمیلتون رو هم چک کنید اگر ایمیل رو درست وارد کرده باشبد براتون ارسال میشه
      راه دیگه‌ای هم نداره

 5. elahe می‌گوید

  سلام من اکانت دوم اینستامو پاک کرم ولی الان که صفحه اینستا را باز میکنم اکانت اولیم نمیاد و یک صفحه با نام وپسورد جدیدمیاد باید چیکارکنم.

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   هر اکانت یوزرنیم و پسورد خودش را داره و هیچ ارتباطی به اکانت‌های دیگه نداره. البته این به شرطی ست که از ایمیل یا شماره موبایل جداگانه برای هر اکانت استفاده کنید.
   یعنی هر اکانت باید شماره موبایل یا ایمیل جداگانه خودش رو داشته باشه

 6. نرگس می‌گوید

  سلام … وقتی edite profile رو باز میکنم گزینه ای به نام دیلیت ندارم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   مطلب رو یک بار کامل و دقیق بخونید
   باید از طریق مروگر گوشی یا کامپیوتر انجام بدید از طریق خود برنامه نیست!!!

 7. الف می‌گوید

  سلام ممنون.من مدت ها میخواستم صفحه مو حذف کنم اما نمی‌دانستم چطوری

 8. sanay می‌گوید

  سلام ببخشید تو ورژن جدید اینیستا وقتی میزنم از پیجم لوق این کنم دربیام ازش مث لینکه مال دوستمع درنماد کامل و میمونع اونو چیکار کنم؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   سوالتون نامفهومه
   اگر منظورتون از بیرون اومدن لاگ اوت هست باید سه نقطه بالا سمت راست صفحه پروفایل رو بزنید به انتهای صفحه برید و لاگ اوت کنید.
   لینک دوستتون چیه! حوصله کنید حداقل درست تایپ کنید!

 9. Elahe می‌گوید

  من الان دلیت کردم ولی وقتی اسم اون پیج رو جستجو میکنم بازم میاد چرا؟؟بعد اسم پیج من در دایرکت یک شخص دیگ پاک میشه؟؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   تمام موارد رو داخل مطلب توضیح دادیم بخونید بعد سوال کنید

 10. غزاله می‌گوید

  سلام اگر اکانت را با شماره تلفن ساخته باشیم پس از حذف اکانت با شماره تلفن هم اکانت دیگری نمیتوانیم بسازی؟

 11. Amir می‌گوید

  سلام جناب ضمن تشکر از شما من قصد پاک کردن کامل اینستاگرام خودم رو به طور کامل دارم که متاسفانه از راه بالا اقدام کردم الان دیگه باز نمیشه و فقط یه پیغام میده violetفک میکنم میگه موقتا غیر فعال شد چکار باید بکنم تا به طور کامل پاک بشه ممنون میشم جوابم رو ایمیل کنید

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   با پیامی که فرمودید نمیشه متوجه مشکل شد چون کلا زحمت کشیدید یه کلمه از یه جمله رو گفتید!
   تنها روش پاک کردن روش بالاست که کامل توضیح دادیم انجام بدید تا پاک بشه!

 12. نازي می‌گوید

  سلام
  و اما سوْال من در مورد پیج یکی از فالورام هست،و اون اینکه وقتی با اکانت های جدید و مختلف وارد صفحه این شخص میشم پیام خطا ی user not found رو میده و هیچ عکس و اطلاعات پروفایل رو نشون نمیده ولی تو پیج دوستان مشترک امون ،لایک هاشون باقی مانده و مشخص هست،میخوام بدونم چه اتفاقی افتاده؟؟؟

 13. aram می‌گوید

  سلام خسته نباشید اگر دلیت اکانت کنم اینیستام رو در پیام های من باشخصی دیگر در دایرکت هم نامم نامعلوم میشه یا اینکه در صفحه دایرکت طرف مقابل مشخص میشه که از چه شخصی با چه مشخصاتی بوده پیام ها ممنون ؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   بله نامتون نامشخص میشه

 14. حسین می‌گوید

  سلام خیلی ممنونم خیالمو راحت کردید من الان سبک شدم ممنونم از مطالبی که در باره دلیت کردن اینستگرام گزاشتید :-*

 15. عاشق محسن و علی می‌گوید

  وااااااااااااااااااااااااااااااااااااییییییییییی مرسی دمتون گرم خسه نباشین (:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.