بازدید از شتاب‌دهنده هادرون؛ بزرگترین دستگاه ساخت بشر در گوگل استریت ویو

برخورد دهنده هادرون، بزرگترین دستگاه ساخت دست بشر در یک تونل زیرزمینی 27 کیلومتری در مرز فرانسه با سوئیس قرار دارد.این طرح ده میلیارد دلاری با هدف برخورد پرتوهای پروتون برای بررسی راز خلقت کیهان و بازسازی شرایط انفجار( بیگ بنگ ) راه اندازی شده است

0

فارنت: برخورد دهنده هادرون، بزرگترین دستگاه ساخت دست بشر در یک تونل زیرزمینی 27 کیلومتری در مرز فرانسه با سوئیس قرار دارد. این طرح ده میلیارد دلاری با هدف برخورد پرتوهای پروتون برای بررسی راز خلقت کیهان و بازسازی شرایط انفجار (بیگ بنگ) راه اندازی شده است.

cerns-large-hadron-collider

محققان مرکز سرن همچنین در این آزمایشگاه درباره وجود ذرات هیگز بوسون تحقیق خواهند کرد. در واقع آزمایشگاه یادشده بر روی سطح زمین و درست بالای  Large Hadron Collider قرار دارد.

cerns-large-hadron-collider-map

اما حالا شرایطی مهیا شده است که می‌توانید در زیرزمین حضور پیدا کرده و از این تجهیزات که قرار است فیزیک را بازنویسی مجدد کنند خودتان شخصا بازدید کنید. لابد می‌پرسید بازدید از چنین مرکزی چگونه ممکن است؟

گوگل مپس شتاب دهنده هادرون را به مکان های جالبی که می‌توانید به طور مجازی از آنها بازدید کنید اضافه کرده است. مکان هایی که اکثرا به واسطه امکان مشاهده 360 درجه ای، کامل و با تمامی جزئیات قابل رویت هستند. اگر شما هم مشتاق دیدن مکان های خاص هستید می‌توانید با مراجعه به گوگل مپس، بازدیدی علمی داشته باشید و پاسخی برای پرسش های از سر کنجکاوی خود بیابید.

Source: Mekanikalblog

پایان مطلب /

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.