سامسونگ، اپل، اچ‌تی‌سی و نوکیا هر کدام چقدر هزینه تبلیغات کرده‌اند؟

امروز مؤسسه Kantar Media آمار جالبی را از هزینه تبلیغات شرکت‌های مشهور موبایلی در سال‌های 2011 و 2012 را منتشر کرده است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

0

فارنت: هر چقدر هم که محصول یک شرکت کامل و باکیفیت باشد اما بدون تبلیغات مناسب کاربران از امکانات آن مطلع نخواهند شد و طبیعتاً فروش مناسبی هم عاید آن محصول نخواهد شد. امروز مؤسسه Kantar Media آمار جالبی را از هزینه تبلیغات سامسونگ، اپل، اچ‌تی‌سی و نوکیا و شرکت‌های مشهور موبایلی در سال‌های 2011 و 2012 را منتشر کرده است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

Marketing-Might

ابتدا لازم است بدانید که این ارقام تنها مربوط به تبلیغات درون کشور ایالات متحده امریکا است و مجموع تبلیغات تلویزیونی، چاپی انتشارات، بیل‌بوردها و هزینه‌های تخمینی دیگر Kantar Media را شامل می‌شود. به گزارش Wall Street Journal سامسونگ در سال 2012 حدود 401 میلیون دلار تنها در امریکا خرج تبلیغات کرده است که این رقم نسبت به 78 میلیون دلار سال 2011 حدود    414 درصد افزایش داشته است! این در حالی است که اپلی که در سال 2011 با 253 میلیون دلار بیش از سه برابر سامسونگ بر روی تبلیغات سرمایه‌گذاری کرده بود حالا با رشد تنها  حدود 31 درصدی و خرج 333 میلیون دلار 20 درصد کمتر از سامسونگ به تبلیغات بها داده است.

به نظر می‌آید هزینه‌های گزاف تبلیغاتی سامسونگ در سال 2013 نیز روند سعودی داشته باشد چرا که پس از نصب بیلبوردهای مختلف برای مراسم معرفی گلکسی اس 4 دیروز هم سامسونگ برای ایجاد جو بیشتر حول این محصول یک نمایش رقص را در میدان Time Square نیویورک برگزار کرد. بسیاری کارشناسان یکی از دلایل موفقیت سامسونگ را همین تبلیغات زیاد می‌دانند. گفته می‌شود کل شرکت سامسونگ برای کلیه محصولات موبایلی و غیرموبایلی در سراسر دنیا حدود 11 میلیارد دلار در سال 2012 هزینه تبلیغات پرداخته است.

Samsung-Unpacked-Dance-Ad

رتبه‌های بعدی را به ترتیب اچ‌تی‌سی، بلک بری و نوکیا در امریکا تشکیل داده‌اند که هر سه کمپانی در سال 2012 نسبت به سال 2011 هزینه کمتری را به تبلیغات اختصاص داده‌اند.


Source: AndroidAuthority

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.